Nowoczesne biuro – jak je zaprojektować?

Profesjonalne meble dla firm, krzesła, szafy

Nowoczesne biuro – jak je zaprojektować?

JAK POWINNO WYGLĄDAĆ NOWOCZESNE BIURO

Biuro to wizytówka każdego przedsiębiorcy. Ważne jest, aby było ono nowoczesne i stylowe. Przedsiębiorca w urządzaniu biura powinien brać pod uwagę aktualne trendy, którymi można się zainspirować oraz własne upodobania. Istotny jest również komfort pracy –  ciekawe i przytulne wnętrze przyciąga klientów i sprawia, że pracownikom lepiej się pracuje, co korzystnie wpływa na zyski firmy. Najlepiej aby kolorystyka była stonowana i delikatna, ponieważ odważne kolory nie wszystkim klientom przypadną do gustu i nie zachęcą do skorzystania z usług firmy. 

,,IM MNIEJ, TYM WIĘCEJ”

Podczas urządzania biura pamiętajmy o jednej bardzo ważnej zasadzie, że ,,im mniej, tym więcej”. Minimalizm przede wszystkim. Warto postawić na biel, jasne szarości, beż czy inne stonowane kolory. Optycznie powiększą one biuro i sprawią, że będzie wyglądać na ciepłe i wygodne. Ciekawe i oryginalne są betonowe ściany, które dodadzą nowoczesności wnętrzu i z pewnością przykują uwagę klienta. Kolorem możemy ,,pobawić się” w dodatkach. Przy jasnych, stonowanych i delikatnych wnętrzach dobrze wyglądają dodatki w innym bardziej intensywnym odcieniu. Jednak pamiętajmy, aby nie przesadzić
z dodatkami. 

NA CO POSTAWIĆ PODCZAS WYBORU MEBLI

Przy wyborze mebli do biura postawmy na nowoczesność. Do stonowanych i delikatnych wnętrz warto wybrać meble wykonane z drewna dobrej jakości. Drewno pasuje do każdego wnętrza oraz dodaje mu świeżości i nowoczesności. 

Modne są również meble w odcieniach bieli z metalowymi wykończeniami. Te natomiast dodają wnętrzu jasności i sprawiają, że biuro wygląda na optycznie większe oraz czyste i wygodne. Dobrym wyborem będą także meble ze szkłem, np. szklany stół do poczekalni bądź sali konferencyjnej,
w zależności od rodzaju firmy.

Postawmy na nowoczesność, która z pewnością przyciągnie klientów. Całość urządzonego biura powinna być spójna i estetyczna. Każdy klient, który odwiedzi firmę, musi widzieć, że znajduje się w profesjonalnym miejscu. 

OŚWIETLENIE WNĘTRZ 

Kolejnym ważnym elementem jest profesjonalnie dobrane oświetlenie. Najlepiej wybrać takie, które będzie estetyczne i nowoczesne, a zarazem doda jasności w biurze, co zapewni dobrą, swobodną pracę. Dbajmy o wzrok i nasz i naszych pracowników 🙂 

CO Z KUCHNIĄ DLA PRACOWNIKÓW?

Nowoczesne biuro powinno posiadać kuchnię dla pracowników. Jest to miejsce, gdzie pracownik może swobodnie wybrać się na przerwę, zjeść coś i na chwilę odetchnąć od obowiązków. Kuchnia niekoniecznie musi być duża. Wystarczający będzie dobrej jakości blat, mała lodówka, mikrofala, zlew, ekspres do kawy i oczywiście kilka szafek do przechowania. 

Podczas wyboru szafek proponuję wybrać te w odcieniach bieli lub wykonane z drewna. Nadadzą one wnętrzu świeżości, jasności i oczywiście nowoczesności (jak mogliście przeczytać powyżej). 

Ekspres do kawy będzie idealnym rozwiązaniem. Unoszący się zapach kawy, jest bardzo przyjemny i sprawia, że się rozluźniamy. Pyszną kawą można również poczęstować klienta, co będzie dodatkowym atutem firmy. 

Oczywiście nie możemy zapomnieć o miejscu w kuchni, gdzie pracownik może wygodnie usiąść i zjeść. Wystarczy stół i krzesła wybrane pod styl szafek kuchennych.

PODSUMOWANIE

Podsumowując podczas urządzania biura pamiętajmy, aby było ono nowoczesne, wygodne i profesjonalne. Nie zapomnijmy również o obowiązujących zasadach BHP. Kolory powinny być delikatne i stonowane. Meble natomiast wykonane z drewna lub w odcieniach bieli z metalicznymi lub szklanymi dodatkami. Wszystko musi razem współgrać i sprawiać, że jak klient wejdzie, od razu poczuje się wygodnie. Pamiętajmy, iż biuro jest wizytówką każdego przedsiębiorcy. 

Dodatkowo (jeśli jest na tyle miejsca w pomieszczeniu) warto pomyśleć również o dodatkowym miejscu dla pracowników, w którym znajdzie się kanapa wypoczynkowa, może jakieś gazety czy książki. Miejsce, w którym pracownik będzie mógł się przez chwilę zrelaksować.